Tłumaczę myśli na obrazy.
Pomagam w komunikacji wzrokowej.
Przekładam rzeczywistości marek na język wizualny.

Dołącz do mnie!

Copyright 2018 Jola Skóra All Rights Reserved

Tłumaczę myśli na obrazy

CZEŚĆ!


Nazywam się Jola Skóra. Na tej stronie znajdziesz informacje o tym kim jestem i czym się zajmuję.

FOTOGRAFUJĘ

Zajmuję się opisywaniem rzeczywistości za pomocą obrazów, a czasem nawet tworzeniem nowej rzeczywistości przy pomocy aparatu.

Skończyłam fotograficzne studia licencjackie na Wydziale Komunikacji Multimedialnej ASP w Poznaniu oraz studia magisterskie na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej w PWSFTviT im. Leona Shillera w Łodzi. To był dobry czas, który nauczył mnie, że należy ciągle poszukiwać i zadawać pytania.

Specjalizuję się w fotografii ludzi, przestrzeni oraz przedmiotów.
Realizuję zdjęcia modowe, beauty, portrety, robię sesje wnętrz mieszkań i domów oraz zdjęcia aranżacyjne.

NAGRODY:
 • Pierwsze miejsce na International Photography Awards 2010 (IPA2010), w kategorii Fine Art: Portrait
 • Wyróżnienie na International Photography Awards 2009 (IPA2009), w kategorii Advertising: Beauty
 • 3 miejsce w kategorii Fotograf, Oskary Fashion, Fashion Magazine, 2008
PROJEKTUJĘ

Od początku mojej drogi zawodowej istotne było dla mnie takie połączenie obrazu ze znakami graficznymi oraz typografią, aby tworzyć lepszy przekaz.

Swobodnie czuję się w projektowaniu identyfikacji wizualnej, a współpraca z magazynem WEDDING sprawiła, że bez problemu odnajduję się w tworzeniu składów związanych z tematami mody oraz szeroko pojętego lifestyle’u.

REALIZUJĘ KONCEPCJE KREATYWNE

Największą przyjemność sprawiają mi projekty, które stanowią wyzwanie. Taka możliwość pojawia się kiedy uczestniczę w jakiejś realizacji związanej z tworzeniem nowej marki, wprowadzaniem nowego produktu. Kiedy oprócz realizacji samej sesji zgodnie z przygotowanym layoutem mogę zaproponować pomoc swoją i swoich współpracowników w szerszym zakresie.

Takim projektem było dla mnie stworzenie koncepcji sesji dla LITTLE FORM STUDIO, międzynarodowa kampania wizerunkowa dla VISIONAPARTMENTS, praca przy powstawaniu WEDDING – nowego magazynu w branży ślubnej, czy też wymyślenie strategii, identyfikacji wizualnej oraz wymyślenie i realizacja pierwszej sesji wizarunkowej dla marki WOYNOWSKA, z której making-of znajduje się poniżej.

ROBIĘ WŁASNE PROJEKTY

Lubię robić zdjęcia, szkicować, projektować, praca zawodowa przeplata się u mnie z życiem osobistym. Oprócz projektów dla innych robię też projekty własne. Sprawia mi to przyjemność, pozwala przewietrzyć głowę i zrelaksować się.

WYSTAWY ZBIOROWE:
 • Fabryka Fotografii, Fotofestiwal 2011, Łódź, 2011
 • W ISTOCIE RZECZY/IN THE MATTER OF THINGS, Západná terasa Bratislavského hradu Námestie A. Dubčeka 1, Bratysława, 2011
 • Disconnected Images / Rozłączone obrazy, Galeria Miejska BWA, Bydgoszcz, 2011
 • 1. Aukcja Sztuki Młodych Artystów, Galeria Senatorska, Warszawa, 2010
 • 2010 International Photography Awards Best of Show, Splashlight Studios Soho, Nowy Jork/USA
 • Fotografowie Jutra, 15 lat studiów fotograficznych w PWSFTviT, Ośrodek Propagandy Sztuki, Miejska Galeria Sztuki, Łódź, 2008
WYSTAWY INDYWIDUALNE:
 • Rudzielce, Galeria Refleksy, Warszawa, 2011
PREZENTACJE PRAC
 • „Different colours of Beauty”, Konferencja Sukces Pisany Szminką, Business Link/Zebra Tower, Warszawa, 2013
 • „Different colours of Beauty”, Gala Businesswoman Roku 2012, Giełda Papierów Wartościowych, Warszawa, 2013
ZAŁOŻYŁAM KOLEKTYW

We wrześniu 2014 roku założyłam JAM KOLEKTYW specjalizujący się w kompleksowych realizacjach związanych z architekturą wnętrz. Nasza oferta skierowana jest do szeroko pojętej branży home & living. Realizujemy koncepcje kratywne, fotografujemy, projektujemy wnętrza i grafikę, tworzymy scenografię, stylizujemy i dekorujemy przestrzenie, zajmujemy się wzornictwem.

O tym, co dokładnie robimy i co aktualnie się u nas dzieje możesz przekonać się wchodząc na stronę http://jamkolektyw.com/ oraz na fan page JAM KOLEKTYW.

WSPÓŁPRACA

Jeśli robisz scenografię, stylizujesz, projektujesz, stylizujesz fryzury, zajmujesz się makijażem, ilustracją, rysunkiem, postprodukcją, albo po prostu robisz coś fajnego – wyślij mi swoje prace – być może będzie to początek ciekawej współpracy.

PRYWATNIE

Urodziłam się w Warszawie i tu nadal mieszkam. Lubię gotować i jeść, ćwiczyć jogę, jeździć na rowerze, spotykać ludzi i podróżować. Kocham zwierzęta, zwłaszcza mojego dziesięcioletniego kota Gapcia.

Tłumaczę myśli na obrazy.
Pomagam w komunikacji wzrokowej.
Przekładam rzeczywistości marek na język wizualny.

NEWSLETTER